skip to Main Content

Trenér bowlingu na SB Chodov bowling

  • Chcete porazit kolegy na nejbližším firemním turnaji?
  • Zaujal vás bowling jako soutěžní hra a nechcete ztrácet čas způsobem „pokus – omyl“, ale naopak začít se učit správný styl hned od začátku?
  • Přecházíte z rovného stylu na točivý a nevíte jak na to?
  • Chcete zlepšit skóre zvýšením procentuální úspěšnosti dohozů efektivním využitím „spare“ systémů?
  • Jste již zkušený hráč a potřebujete zvýšit konzistenci při dosahování strajků.

Trénink začátečníků

Při tréninku začátečníků se postupuje systematicky od nácviku vypouštění koule, volného kyvu, závěrečné pozice a udržení rovnováhy při odhodu. Pro přesný a konzistentní hod je důležité správné načasování závěrečného skluzu a volného kyvadla. Synchronizace celého rozběhu s nápřahem, který končí skluzem a vypuštěním koule na dráhu, se anglicky nazývá „timing“. Správný timing je jedním ze základních stavebních kamenů dobrého hodu a jeho nácvikem se stráví značná část tréninku začátečníků nebo těch studentů, kteří se rozhodli přepracovat svůj styl od základu.

Trénink středně pokročilých hráčů

U středně pokročilých hráčů je při tréninku třeba klást stále důraz na čistotu stylu, ale samotný trénink je věnován dalším velmi důležitým prvkům bowlingu. Mezi jinými jsou to především: Přesnost a konzistence hodu, variabilita a přizpůsobivost hráče, dohozové systémy a procentuální úspěšnost dohozů, základy roztáčení koule.

Trénink pokročilých hráčů

Trénink pokročilých hráčů vychází vždy z individuálních potřeb a požadavků hráče a probíhá na základě vzájemné domluvy. Trenér zde vystupuje především jako coach a partner, který přináší hráči „pohled zvenčí“, tedy to co samotný hráč na dráze nemůže vidět a to během tréninku nebo i samotného turnaje. Dalšími tématy jsou věci taktiky, čtení drah a mazacích schémat, výběr vhodné koule a stylu hodu pro různé typy mazání, přizpůsobení se podmínkám na dráze a psychologická příprava. Vždy je třeba si s trenérem/coachem vyjasnit co od něj očekáváte a jestli je schopen vaše očekávání naplnit.

1.trenér Stanislav Semerák

Cena: 1 hodina – 300 Kč
Možnost vyučování dvou až tří žáků najednou (cena na žáka je pak úměrně nižší).
Pro dlouhodobé tréningové plány cena dohodou.
Pro úpravu drah je k dispozici kombinovaná mazačka.
Kontakt: mobil: 731 137 592, e-mail: stsem@seznam.cz, www: www.bowlingovaskola.cz

Back To Top